HTML

Túlélés Fülöp-szigeteken

Ezen blogon keresztül szeretném megmutatni, hogy milyen akadályokat kell leküzdenie egy amatőr sportolónak - család és munka mellett Magyarországon egy kevésbé ismert versenyágban az ESKRIMÁBAN -, hogy kijusson egy világversenyre nem is akárhová, hanem Fülöp-szigetekre, egy veszélyes világba. Milyen nehézségekkel találom magam szemben? Utazás, verseny, közbiztonság. Mi vár a Föld másik oldalán? Veszély? Izgalom? Kaland?

Friss topikok

Címkék

Mi az Eskrima?

2012.05.04. 20:00 Eskrimador

Bevezető

Sokat gondolkodtam, hogy is kezdjem.

Írjak magamról? Írjak a Doce Pares Eskrimáról? Ki ismeri e stílust? Írjak magáról a Fülöp-szigetekről? Történelméről? Az ott élő emberekről? A VB-ről? Végül arra az elhatározásra jutottam, hogy képbe helyezem az olvasóimat és az első néhány alkalommal közérthetően leírom, mivel is foglalkozom, honnan is ered az Eskrima, hogy alakult ki a WEKAF világszervezet és véres sportból hogy lett versenysport. Aztán jöhetnek a napi történések és végül jelentkezem Fülöp-szigetekről, Cebuból.

 

Mi az Eskrima?

Fülöp-szigeteken honos fegyveres és pusztakezes harcművészetek összefoglaló neve: eskrima, arnis, kali. Nyelvi dialektustól, területi elhelyezkedéstől, és az alapító mester(ek)-től függően használják a különböző megnevezéseket.

Az Eskrimának jellegzetes mozgása és szellemisége nem hasonlít semmilyen más küzdősportra. Az oktatásában is eltér az Európában ismert stílusoktól. Alapelve, hogy az igazán veszélyes támadásokat fegyverrel hajtják végre, vagy több ember támad egy áldozatott. Ezek a szituációk a mai napig napi problámát jelentenek Fülöp-szigetek közbiztonságában.

Az Eskrima stílusban többfajta fegyverrel ismerkednek meg a tanulók a pusztakezes oktatás mellett: rövid bot, kés, kard, marokbot és hosszú bot. A legjobb az, hogy nem kell éveket, évtizedeket várni, hogy fegyvert forgathasson az érdeklődő, mert ellentétben más rendszerekkel, rögtön a rövid bot oktatásával kezdődik az első foglalkozás.

Az Eskrima a testi edzességen túl komoly szellemi útra vezet. A technikát nem elég megcsinálni, hanem érteni kell a működési elvét.

Az Eskrima a dél-kelet ázsiai kommandósok oktatási anyagában is kiemelt szerepet kap. 

Szólj hozzá!

Címkék: utazás verseny fülöp szigetek fegyver kaland bot túlélés kés izgalom botharc eskrima

A bejegyzés trackback címe:

https://eskrimador.blog.hu/api/trackback/id/tr984485369

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása